добре дошли в моят уеб сайт

ДЕЛФИНОТЕРАПИЯ

ДЕЛФИНОТЕРАПИЯ

Делфините много често се използват за лечение в медицината и психотерапията,. Общуването с делфините помага да се стабилизира психоемоционалното състояние на човека , да се снеме психологическото напрежение. След общуване с делфините чонек се успокоява, и започва да мисленето става нестандартно, много бързо се намира изход от кризисна ситуация.

ДЕЛФИНОТЕРАПИЯТА- това е прекрасна реабилитация за хора, попаднали в ексремални условия, преживяли земетресения, урагани, аварии и всякакъв друг силен стрес. Техните пациенти - са предприемачи, хора на творческите професии, деца със заболявания на нервната система - аутизъм, церебрална парализа, умствено изоставане, синдром на Даун.

Още древните елини забелязали способността на делфините да влияят благотворно на хората, особено на децата. В основата на тази способност лежи един от съвременните психотерапевтични методи - делфинотерапията. При общуване с делфините състоянието на болните деца се стабилизира, и това се  обяснява не само с дружелюбието и обаянието на делфина, но и с неговата способност да влияе върху биополето на човека. Как точно се случва  все още не е известно. Някои смятат, че това става с помощта на ултразвукови вълни.  Други виждат причината за това необичайно явление в общия прадед на човека и делфина, благодарение на което можем да общуваме на някакво подсъзнателно ниво. 
    Отначало положителният ефект бил забелязан при деца с нестабилна психика, които дълго време прекарвали в компанията на делфини. 
     Най-голямо разпространение този метод има в САЩ и Мексико. А така също и в Израел, Турция, Русия.


Легенди за делфините

ДЕЛФИНОТЕРАПИЯ
Делфините от древни времена предизвикват у хората благоговение и възторг, приписвали им човешки качества.  Делфините били свързвани с нещо мистично и загадъчно, обичали ги, прекланяли се пред тях, обожествявали ги.  
ДЕЛФИНОТЕРАПИЯ
   През античната епоха били сътворени множество митове и легенди. В една от тях - за бога на виното и веселието Дионис, морските разбойници, които го пленили, по-късно изплашени от неговата сила и мощ се хвърлили в морето и били превърнати в делфини. Оттогава делфините започнали да ги наричат хора на морето. В друга легенда младият Орион, принуден от злодеи по време на  морско пътешествие, се хвърлил в морето, пеейки прощалната си песен. Но не загинал - на помощ се притекъл делфин, който го спасил.  Разбойниците били наказани, а делфините започнали да ги почитат всички елини.
Аполон, древногръцкият бог на изкуствата, също бил изобразяван яздещ делфин и неведнъж се преобразявал като делфин. Даже бил наречен Аполон Делфийски, в качеството му на покровител на музиката и музикантите.
  Делфинът олицетворявл морето и морската стихия. Повелителят на моретата и океаните Посейдон винаги бил изобразяван с делфини, символизиращи морския дух, сила и благородство. Често в митовете се  упоменават делфините като покровители на корабоплаването и моряците. А след легендата за раждането на богинята Афродита от морската пяна, делфинът станал и символ на красотата и любовта. 

 

    Имало поверие, че преди буря делфините се спускат в дълбочините и не се показват на повърхността. Така, те давали знак на моряците да се подготвят за лошото време. Древните елини вярвали още, че делфините спасяват потъващите и пренасят душите на моряците на Острова на Блажените. 
    А ето и една съвремнна легенда, която разказва, че розовите делфини, обитаващи водите на Амазонка, по време на пълнолуние  се превръщат в удивително красиви мъже и съблазняват местните момичета.

http://krysy.blog.bg/hobi/2012/09/23/delfinite-horata-na-moreto.1002668


Сподели
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.